دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین:

شهروندان قزوینی به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی امید و اعتماد دارند

سید حامد موسوی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در دیدار با رئیس و مدیران سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گفت: روحیه ازخودگذشتگی و فداکاری آتش‌نشانان شهر قزوین برای کمک به همنوعان خود و در کنار آن اعتماد شهروندان قزوینی به فرشتگان عرصه نجات افتخار بزرگی برای شهرداری قزوین است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ موسوی اظهار کرد: کمتر روزی در شهر قزوین سپری می‌شود که صدای آژیر خودروهای آتش‌نشانی به گوش نرسد، گاهی حادثه با دود و آتش خودنمایی می‌کند و گاهی مخاطرات غیرطبیعی ناجیان این سازمان را به مدد فرامی‌خواند. با اینکه نام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با آتش گره خورده، اما کمتر حادثه‌ای را می‌توان یافت که آتش‌نشانان قزوین پای ثابت اطفاء حریق و امداد و نجات نباشند.
موسوی در دیدار با قدیر موسی خانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین افزود: اینکه شهروندان ما بدانند که خادمان آنان در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی دارای دانش روز دنیا و توان بالای عملیاتی هستند، درواقع احساس امید، اعتماد، آرامش، غرور و افتخار به آنان دست می‌دهد؛ چراکه اطمینان دارند که در زمان وقوع حریق یا حادثه افرادی هستند که با شجاعت، دانش و تجربه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نجات آنان می‌شتابند.


سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته امداد و نجات و اطفاء حریق و به‌کارگیری نیروهای عملیاتی متخصص و تحصیل‌کرده دارای جایگاه قابل قبولی در سطح کشور است.


موسوی چشم‌انداز سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین سازمان را ارتقاء سطح زندگی و ایجاد محیطی امن و ایمن برای سکونت شهروندان برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در حوزه آموزش شهروندی موضوع پیشگیری، مدیریت حوادث و آموزش شهروندی است، چراکه در تمامی ارگان‌های متولی امداد و نجات و اطفاء حریق، اصل پیشگیری به منظور جلوگیری از بروز سوانح موردتوجه قرارگرفته و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین هم از این امر مستثنا نیست.


در این دیدار قدیر موسی خانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در این سازمان بیان کرد: برای دست‌یابی به سطح بالاتری از همراهی شهروندان در حوزه پیشگیری از حریق و حوادث، توجه ویژه‌ای به موضوع آموزش شهروندی در حوزه ایمنی و آتش‌نشانی شده است.


موسی خانی با بیان اینکه از لحاظ تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی نسبت به تعداد جمعیت درحد استاندارد قرار داریم، افزود: هم‌اکنون 8 ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر قزوین مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان است، ولی با توجه به نیاز خدمات ایمنی در نواحی منفصل شهری، 2 ایستگاه در حال ساخت در شهرک دانش و ناحیه اندیشه در حال مراحل پایانی است؛ که با افتتاح آن‌ها تعداد ایستگاه‌های قزوین به 10 ایستگاه آتش‌نشانی می‌رسد.


رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در پایان تأکید کرد: طرح مطالعاتی ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در بافت مرکزی شهر و در محدوده بازار قزوین در حال انجام است.
پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط