یکشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

عرشیان:

کارت سوخت تاکسیرانان غیرفعال که خدماتی به شهروندان ارائه نمی کنند ابطال می شود

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از ابطال کارت سوخت تاکسیرانان غیرفعال که خدماتی به شهروندان ارائه نمی کنند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: به منظور ترغیب و تشویق رانندگان تاکسی به ارائه خدمات عمومی به شهروندان، برخی مشوق های حمایتی همچون اختصاص سهمیه سوخت یارانه ای برای آنان توسط مراجع قانونی در نظر گرفته شده اما برخی افراد صرفاً برای بهره مندی از این سهمیه حمایتی، اقدام به خرید تاکسی فرسوده کرده و از تمدید پروانه فعالیت خود نیز سال هاست که امتناع کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به این که پیگیری های سازمان تاکسیرانی جهت تمدید مجوز فعالیت و ارائه خدمات از سوی این افراد بی نتیجه مانده است، در مرحله اول اسامی 30 تاکسیران غیرفعال جهت ابطال کارت سوخت به شرکت پخش فراورده های نفتی ارسال شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: بر همین اساس، از این به بعد اسامی رانندگانی که با وجود داشتن مجوز، فعالیتی در حوزه تاکسیرانی ندارند یا به مدت دو سال است که غیرفعال هستند یا در شغل دیگری به فعالیت می پردازند و یا از تمدید مجوز خود امتناع می کنند، جهت ابطال سهمیه سوخت به شرکت پخش فراورده های نفتی ارائه خواهد شد.  

عرشیان یادآور شد: بعضی تاکسی های فرسوده در پارکینگ ها، معابر و کوچه پس کوچه های شهر به حال خود رها شده اند که مالکین آن ها بدون ارائه خدمات به شهرندان از سهمیه سوخت این خودروها استفاده می کنند. عوامل گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی این گونه تاکسی های غیرفعال را شناسایی کرده و اسامی آنان نیز جهت ابطال کارت سوخت به مدیریت شرکت پخش فراورده های نفتی ارائه خواهد شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط