سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

فدائی فر:

افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در بهار 1400

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين از افزایش دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در بهار 1400 نسبت به همین مدت در سال گذشته در راستای کنترل ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی در سطح شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ فدائی‌فر افزود: در بهار سال جاری 2هزار و 517 گزارش ناظران ساختمانی دریافت شده که بیشترین مورد در اردیبهشت ماه با  899 مورد بوده است.

وی بیان کرد: تعداد دریافت گزارشات ناظران ساختمانی در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای دستیابی به اهداف نظارت عالیه بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی مطابق با ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین بررسی عملکرد ناظران و کنترل کیفیت اجرا در ساخت و سازها، در این مدت 61 ناظر و مجری به هسته مرکزی کمیته کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند.

ضیائی خاطر نشان کرد: با توجه به تبصره 7 از ماده صد قانون شهرداری‌ها مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی توسط ناظران مطابق با این تبصره، تاخیر در ارسال گزارش تخلف و ارسال گزارش خلاف واقع، 16 پرونده به شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان معرفی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط