پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۴/۰۲

گنجي، مدير منطقه 3 شهرداري قزوين:

تقاطع غيرهمسطح بلوار باهنر دو سال ديگر به بهره‌برداري مي‌رسد

در حال حاضر احداث تقاطع غيرهمسطح بلوار باهنر قزوين 30 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و تا اتمام کار شهرداري بيش از 10 ميليارد تومان هزينه صرف ساخت آن مي كند.

 

ولايت قزوين- ناصر گنجي، مدير منطقه سه شهرداري قزوين در خصوص روند احداث تقاطع غير همسطح بلوار باهنر که سومين تقاطع غيرهمسطح قزوين محسوب مي‌شود، گفت: در حال حاضر اقداماتي نظير تحويل زمين و تجهيز کارگاه پروژه به اتمام رسيده، پيمانکار اقدامات مربوطه را آغاز کرده به طوري که در حال شمع‌گذاري پل مذکور است.
گنجي با اظهار اين که در حال حاضر تقاطع غيرهمسطح بلوار باهنر حدود 30 درصد پيشرفت فيزيکي دارد، افزود: وجود يک معارض تاسيساتي در محدوده‌ي اجراي پروژه کار را با مشکل مواجه كرد كه بر اين اساس جابجايي کابل فشار قوي برق در دستور کار قرار گرفت؛ همچنين به همين منظور با برق منطقه‌ي زنجان هماهنگي‌ها صورت گرفته و در روزهاي آينده كابل برق جابجا مي شود كه با انجام اين کار کارگاه احداث پل در حريم فشار قوي نخواهد بود و فعاليت‌هاي مربوطه بدون هيچ مشکلي ادامه خواهد يافت.
وي، پروژه‌ي مذکور را از جمله پروژه‌هاي مشارکتي و سرمايه‌گذاري شهرداري برشمرد و ميزان اعتبار اين طرح را تا پايان کار 10 ميليارد و 700 ميليون تومان اعلام کرد و گفت: طول پروژه 600 متر مي‌باشد که 200 متر آن مربوط به 2 رمپ 100 متري پل و حدود 40 متر آن به عرشه‌ي پل اختصاص دارد.
مدير منطقه سه شهرداري قزوين، يکي از بزرگترين مزيت‌هاي اين تقاطع را تكميل مسير ارتباطي غربي شهر و ارتباط رمپ و روپ انتهاي پل به اتوبان قزوين ـ زنجان دانست و افزود: اين پروژه مزيت زيادي براي ساکنين شهرک مينودر دارد چرا که قشر کارگر نشين اين منطقه به راحتي مي‌توانند از محل زندگي خود به سمت شهر صنعتي البرز حرکت کنند.
گنجي زمان آغاز عمليات اجرايي پل باهنر را ابتداي ارديبهشت‌ماه امسال اعلام کرد و گفت: عمليات احداث پروژه‌ شهري بلوار باهنر برخلاف دو تقاطع غيرهم‌سطح قزوين که 15 ماهه به اتمام مي‌رسند، 2 سال به طول خواهد انجاميد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط