دوشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۱۲

ديدار اعضاي شوراي شهر،شهردار،معاونين و مديران شهرداري با امام جمعه قزوين

رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار،معاونين و مديران شهرداري قزوين با حضور در دفتر آيت اله باريك بين، ضمن ديدار با ايشان به بيان اقدامات انجام شده توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري پرداختند.

رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار،معاونين و مديران شهرداري قزوين با حضور در دفتر آيت اله باريك بين،  ضمن ديدار با ايشان به بيان اقدامات انجام شده توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري پرداختند. 

 

 

آيت اله باريك بين:
شوراي اسلامي شهر، شهردار خوبي براي قزوين برگزيده است
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، در اين ديدار آيت اله باريك بين ، نماينده ولي فقيه و امام جمعه قزوين با تاكيد بر لزوم مشورت و ايجاد وحدت ميان مديران ، گفت : به لطف خدا شوراي اسلامي شهر قزوين ، شهردار خوبي براي قزوين انتخاب كرده اند كه اين امر نشانه درايت شوراي شهر است.
آيت اله باريك بين ، با بيان اينكه گاهي ممكن است برخي اختلاف ها باعث دور شدن مردم از يكديگر شود كه در اين مواقع لازم است اختلاف ها را كنار بگذاريم و به هم نزديك شويم ، افزود : مايه خوشحالي براي من و شهروندان است كه شوراي شهر و شهرداري با بالاترين سطح هماهنگي و دلسوزي اقدامات بزرگي را در شهر رقم مي زنند.
نماينده مجلس خبرگان رهبري با تاكيد بر لزوم تقويت وحدت و هماهنگي ميان مديران شهري تصريح كرد: با وجود اين كه اجراي پروژه هاي بزرگ، گاهي مردم را در مضيغقه قرارمي دهد ، آينده خوبي را براي شهر و شهروندان مي سازد كه شهروندان نيز از منافع اين پروژه ها آگاهند و كمتر گلايه مي كنند.
امام جمعه قزوين بر لزوم توجه و خدمات رساني هرچه بيشتر شهرداري بر اقشار كم درآمد و ساماندهي زاغه نشين ها تاكيد و از شوراي شهر و شهردار قزوين خواست، حفظ بيت المال ، تكريم اربابان رجوع، تسهيل امور، آشنا سازي و آگاهي بخشي به شهروندان درخصوص آداب شهرنشيني و اخلاق شهروندي را همواره در دستور كارخود داشته باشند .
 
ظاهري، رييس شوراي اسلامي شهر قزوين:
پيشنهادات شهردار در شورا با اكثريت آرا به تصويب مي رسد
عباس ظاهري، رييس شوراي اسلامي شهر قزوين با ارائه گزارش اجمالي از عملكرد شوراي اسلامي شهر و با تاكيد بر وجود انسجام ميان اعضاي شوراي اسلامي شهر براي خدمت رساني به شهروندان گفت: ارتباط و تعامل دو سويه از نظر فيزيكي و ديدگاهي ميان شورا و شهرداري تنگاتنگ و تنها هدف ما اجراي كارهاي اساسي در خور مردم شريف قزوين است؛ به نحوي كه پيشنهادات شهردار با اكثريت آرا اعضا شورا مصوب مي شود.
ظاهري با اشاره به همكاري و همراهي نايب رييس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قزوين در جهت ايجاد انسجام ميان دستگاه ها، افزود: هم اكنون ارتباط شهرداري با حدود 60 دستگاه مطلوب است ولي شرايط ايده آلمان هنوز تامين نشده است.
وي با اظهار اين كه پروژه هاي بزرگي در شهر در حال اجراست، عنوان كرد: برخلاف بسياري از شهرها از جمله اصفهان كه بسياري از پروژه ها با مشاركت و پرداخت قسمتي از هزينه ها از سوي مردم احداث مي شود، شهرداري قزوين بدون دريافت ريالي از شهروندان، روي پاي خودش ايستاده و در سالي كه آمار ساخت و سازها افول كرده بود، پروژه هاي مهم و بزرگي را با خطرپذيري بسيار آغاز كرد.
رييس شوراي اسلامي شهر در پايان با بيان اينكه هم اكنون شهر قزوين پويا شده و در حال حاضر فرهنگسازي براي شهروندان از اهميت بالايي برخوردار است، افزود: صدا و سيما نقش خود را در حق قزوين به درستي ايفا نكرده است و نبايد مردم را نااميد كند.
 
نصرتي، شهردار قزوين:
فرودگاه آموزشي- تفريحي در قزوين احداث مي شود
در ادامه مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز با ارائه عملكرد شهرداري گفت: بودجه شهرداري قزوين در سال 90، 375 ميليون تومان است كه نسبت به سال قبل رشد 2 برابري داشته، اين درحالي است كه شهرداري حدود 400 ميليون تومان با سرمايه گذاران قرارداد امضا كرده و اين مبلغ نيز همانند بودجه نيازمند صرف انرژي است.
نصرتي با اشاره به حمايت هاي نايب رييس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قزوين افزود: براي تشويق هرچه بيشتر سرمايه گذار نياز به اتحاد است و نه تنها شوراي اسلامي شهر و شهرداري، بلكه ساير دستگاه ها بايد براي رسيدن به آن تلاش كنند.
وي، به ارائه توضيحاتي درخصوص كميته قزوين +20، روند احيا سعدالسلطنه، پروژه ساماندهي امام زاده حسين، فروش 100 ميليارد تومان اوراق مشاركت براي پروژه ها پرداخت و اظهار كرد: در هفته شوراها، 33 پروژه بزرگ شهرداري كلنگ زني و افتتاح مي شود كه در تلاشيم با برنامه اي معقول پيش رويم تا شيريني افتتاح با طولاني شدن احداث پروژه از بين نرود.
شهردار قزوين از انتقال پادگان در 4 فاز خبر داد و گفت: قرار است تا پايان شهريور ماه مقدمات اوليه نهايي شده و زمين 350 هكتاري پادگان خريداري و مبلغ آن در 4 مرحله پرداخت و با واريز پول در هر مرحله بخشي از پادگان تخليه و تحويل شهرداري شود.
نصرتي با بيان اينكه انتقال پادگان همواره يكي از روياهاي قزوين بوده است، ادامه داد: اين اقدام تاثير چشمگيري در ترافيك شهر داشته و با زميني كه در اختيار شهرداري قرار مي گيرد، مي توان كاربري هاي مورد نياز شهر را تامين كرد.
وي همچنين از خريد فرودگاه هواپيمايي ويژه و ساخت فرودگاه آموزشي- تفريحي با حمايت نايب رييس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قزوين خبر داد و گفت: در اين برنامه، ساخت فرودگاه آموزشي- تفريحي در فاز اول و احداث فرودگاه مسافربري در فازهاي بعدي قرار دارد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط