یکشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۲۶

الموتي، معاون خدمات شهري شهردار:

شهرداري تا مساعد شدن شرايط جوي آماده باش است

ستاد بحران شهرداري قزوين از ساعت 16 روز گذشته به محض اعلام سازمان هواشناسي نسبت به آماده باش كامل نيروها و نمك باشي معابر سطح شهر اقدام كرده است.

 

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، حميد رضا الموتي، معاون خدمات شهري شهردار، با بيان مطلب فوق افزود: ستاد بحران شهرداري قزوين از ساعت 16 روز گذشته نسبت به آماده باش كامل نيروها به همراه 16 دستگاه خاور و 12 دستگاه وانت پيكان و نيسان براي انجام عمليات نمك باشي اقدام كرده است.
الموتي با اشاره به اينكه پس از انجام عمليات نمك پاشي با به حد نصاب رسيدن ارتفاع برف، توسط 3 دستگاه گريدر و 3 تيغه نصب شده در كاميون هاي مايلر، نسبت به برف روبي معابر اصلي شهر، كمر بندي ها، به خصوص كمربندي نسيم شمال اقدام شد، گفت: در پايان مرحله اول پس از يك توقف كوتاه 2 تا 3 ساعته براي تجديد قواي نيروها و تعميرات احتمالي مورد نياز و سوخت گيري، مجددا عمليات نمك پاشي و برف روبي با اولويت بازگشايي مسير تردد كارگران شهر صنعتي و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي آغاز شد و عمليات تكميلي برف روبي و نمك پاشي در مسيرهاي درجه 2 و فرعي تر هم چنان ادامه دارد.
وي طول معابر شهر قزوين را 200 كيلومتر عنوان و اظهار كرد: با توجه به بارش برف، سطح شهر تاكنون 2 نوبت نمك و ماسه پاشي شده و كليه معابر اصلي 2 نوبت برف روبي شده است.
اين مقام مسئول با استناد به بررسي هاي انجام شده از سطح شهر، ادامه داد: اكثر خيابان‌ها قابليت برف‌روبي نداشته و وضعيتي مشابه بارندگي باران را دارند ولي در قسمت‌هايي كه نياز است، برف‌روبي در حال انجام است و طوري برنامه‌ريزي مي‌شود كه فردا يخ‌زدگي را در خيابان‌ها نداشته باشيم.
معاون خدمات شهري شهرداري با بيان اينكه معابر درجه يك برف‌روبي شده‌ و معابر درجه 2 در سطح شهر نيز امروز برف‌روبي مي‌شوند كه منظور از معابر درجه 2 خيابان‌هاي باريك‌تر و تا عرض 8 متر است، اظهار كرد: در برف روبي معابر دانشگاه‌ها و بيمارستان‌ها مكان‌هايي هستند كه براي برف‌روبي در اولويت كاري ما بوده و هستند.
وي با بيان اينكه ما تمام تلاش خود را مي‌كنيم و تمام نيروهاي خود را بسيج كرده‌ايم تا مردم فردا با مشكل يخ‌زدگي در خيابان‌ها روبه‌رو نباشند،اعلام كرد: در خصوص نمك‌‌پاشي خيابان‌ها و معابر، به لحاظ تأمين نمك، پيش‌بيني نياز تا پايان فصل زمستان صورت گرفته است.
معاون شهردار در پايان گفت: اكنون اكيپ‌هايي در ايستگاه‌هاي شش‌گانه ما مستقر هستند و با كمكي كه از بخش خصوصي گرفته‌ايم، 17 دستگاه برف‌روب در سطح شهر مشغول فعاليت هستند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط