سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۷

مديرعامل سازمان اتوبوسراني قزوين خبرداد:

بازسازي 50 دستگاه اتوبوس شهري در قزوين

با اختصاص 30 ميليارد ريال بازسازي 50 دستگاه اتوبوس شهري در قزوين پايان يافته و تا پايان امسال نوسازي 50 دستگاه ديگر نيز آغاز مي شود.

 

مديرعامل سازمان اتوبوسراني قزوين گفت:‌ با اختصاص 30 ميليارد ريال بازسازي 50 دستگاه اتوبوس شهري در قزوين پايان يافته و تا پايان امسال نوسازي 50 دستگاه ديگر نيز آغاز مي شود.
مهر- محمد حسن ايرانخواه با بيان اهميت تقويت ناوگان اتوبوس راني براي جابجايي راحت مردم اظهارداشت:  در حال حاضر  242  دستگاه اتوبوس در قزوين رزوانه 150 هزار نفر از شهروندان را جابجا مي کنند.
وي افزود: در دولت نهم و دهم مجموعا 140 دستگاه اتوبوس به متقاضيان واگذار شده که عمر آنها کمتر از 10 سال است و 100 دستگاه نيز با عمر بيش از 10 سال در رديف خودروهاي فرسوده محسوب مي شود.
ايرانخواه بيان کرد: تاکنون 50 دستگاه از اتوبوس هاي سازمان بازسازي و نوسازي شده که پنج دستگاه آن غير قابل بهره برداري است.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني قزوين تصريح کرد: براي نوسازي و بازسازي اتوبوس هاي فرسوده اين سازمان بيش از سه ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده و تا پايان سال تعداد اتوبوس هاي بازسازي شده شهر قزوين به 100 دستگاه خواهد رسيد.
*راه اندازي 9 ايستگاه مکانيزه
اين مسئول بيان کرد: به منظور تکريم ارباب رجوع و تامين رفاه و آسايش شهروندان در مسيرهايي که ميزان توقف اتوبوس ها در آن بيش از 10 دقيقه است با احداث ايستگاه هاي مکانيزه زمينه جلب رضايت مسافران را فراهم کرده ايم.
وي افزود: در حال حاضر در شهر قزوين 183 دستگاه سايبان (ايستگاه معمولي اتوبوس) راه اندازي شده و تعداد 9 ايستگاه مکانيزه نيز در برخي مناطق راه اندازي شده است.ايرانخواه تصريح کرد: براي تجهيز و راه اندازي هر ايستگاه مکانيزه بيش از 50 ميليون تومان هزينه شده است و تا پايان سال نيز سه ايستگاه مکانيزه اتوبوس در شهر قزوين نصب و راه اندازي خواهد شد.
وي گفت: تا پايان امسال 50 ايستگاه معمولي اتوبوس ( سايبان) در مسيرهاي مختلف شهري نصب و راه اندازي خواهد شد.
اين مسئول يادآورشد:‌ در ايستگاههاي مکانيزه اتوبوسراني شهر قزوين سيستم هاي گرمايش، سرمايش، تلويزيون، خود پرداز هم پيش بيني و نصب شده که رضايت مردم و مسافران را فراهم کرده است.
وي ميانگين رسيدن اتوبوس به ايستگاههاي شهري را در روزهاي عادي هشت تا 10 دقيقه و درروزهاي تعطيل بين 10 تا 25 دقيقه ذکر کرد و اظهارداشت:‌ در روزهاي تعطيل ناوگان اتوبوسراني با يک سوم ظرفيت خود فعاليت مي کند و ساعات کاري رانندگان نيز دو ساعت کمتر از روزهاي عادي است به همين دليل زمان حضور اتوبوس ها در ايستگاهها طولاني تر است.
*ايستگاه هاي مکانيزه توسط افراد خردسال تخريب مي شود
ايرانخواه به تخريب ايستگاههاي مکانيزه اتوبوس در شهر قزوين اشاره کرد و گفت: متاسفانه عليرغم اين که هزينه زيادي براي ساخت ايستگاه هاي مکانيزه پرداخت مي شود شاهد تخريب تجهيزات آن و شکستن شيشه هاي ايستگاه در برخي موارد هستيم که هزينه آن بر دوش مردم خواهد بود.
وي افزود: شهروندان بايد مطلع باشند که 80 درصد هزينه خدمات اتوبوسراني از سوي دولت و از محل ماليات که خود مردم پرداخت مي کنند تامين مي شود و 20 درصد توسط شهرداري از محل دريافت عوارض که در نهايت همه هزينه ها بر دوش مردم خواهد بود.
اين مسئول يادآورشد:‌ در بررسي هاي انجام شده و بازبيني فيلمهاي سيستم هاي مداربسته مشخص شده است که تمامي تخريب کنندگان ايستگاه هاي مکانيزه افراد خردسال و نوجوان هستند و هيچ موردي از تخريب تجهيزات از سوي بزرگسالان ديده نشده است.
ايرانخواه بيان کرد: سازمان اتوبوسراني تصميم ندارد عليرغم شناسايي افراد خردسال آن ها را تحت تعقيب قضايي قرار دهد لذا از خانواده ها انتظار داريم با توجيه فرزندان خود آنها را در نگهداري از اموال عمومي تشويق کنند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني قزوين همچنين گفت: از اين پس با نصب سيستم هاي دوربين مدار بسته در ايستگاههاي مکانيزه در صدديم در صورت تخريب ايستگاه ها توسط افراد اسامي و عکس تخريب کنندگان را در هفته نامه هاي محلي چاپ کنيم تا تنبيه شوند و از اين کار خودداري کنند.
مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين مراسم با اشاره به دستاورد هاي بسيار خوب و خدمات شهرداري قزوين به شهروندان در حوزه حمل و نقل و ترافيک گفت:در حال حاضر با بازسازي ناوگانهاي اتوبوسراني و تاکسيراني و احداث ايستگاه هاي مدرن شهري و راه اندازي خطوط جديد توانسته ايم خدمات مناسبي به مردم ارائه نماييم.
شهردار قزوين در ادامه افزود: ايجاد خطوط ويژه دوچرخه در سطح شهر، هوشمند سازي چراغهاي راهنمايي، اجراي اصلاحات هندسي ترافيکي، نصب تابلو هاي راهنماي مسير و آغاز اجراي پروژه پارک ترافيک از ساير اقدامات قابل توجه حوزه حمل و نقل و ترافيک از ابتداي سال جاري مي باشد.
 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط