پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۲

حسين دهنوي مشاور خانواده در همايش خانواده، زن، تربيت اسلامي:

اسلام، نقش محوري زن را در تربيت ديني و معنوي فرزندان تاييد کرده است

نهمين همايش از سلسله همايش هاي خانواده با موضوع " خانواده، زن، تربيت اسلامي" به همت معاونت فرهنگي هنري سازمان فرهني ورزشي و با حضور شهروندان و مديران استاني و شهري در قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين ؛ حسين دهنوي، مشاور خانواده در همايش " خانواده ، زن ، تربيت اسلامي " که همزمان با هفتم مرداد ماه در سالن اجتماعات فرهنگسراي بانو حضرت زهرا (س) به انجام رسيد اظهار داشت : براساس روايت و احاديث نقش زن در تربيت اسلامي فرزندان بسيار بيشتر از مرد است .

وي براساس يک تحقيق علمي به انجام رسيده گفت : کودکان تا قبل از ورود به دوران نوجواني 95 هزار ساعت زندگي مي کنند ، 5 هزار ساعت از اين مقدار را  به بازي کردن با هم سالان و بودن با  پدر و مادر مي گذرانند و 5 هزار ساعت ديگر را در مدرسه سپري مي کنند و اين در حالي است که 85 هزار ساعت باقيمانده را  تنها با مادر خود سپري مي کنند .

دهنوي براين اساس تاکيد کرد : بنابراين مي توان نتيجه گرفت که ارتباط عاطفي بچه ها با مادر خود بيشتر است و اين مادران هستند که نقش محوري در آشنا کردن کودکان خود با مباني اسلامي و ديني دارند .

اين مشاور خانواده در رابطه با زمان  آغاز تربيت اسلامي در کودکان گفت : دختران جوان در قبل از ازدواج بايد نسبت به رعايت مباني ديني متعهد باشند و اين مهم را بايد در بعد از ازدواج نيز رعايت کنند چراکه پايبندي به رفتار اسلامي آنان را در تربيت فرزندانشان ياري مي رساند .

دهنوي در ادامه تاثير لقمه حلال را در تربيت  معنوي فرزندان  يک خانواده موثر دانست و يادآور شد : اين وظيفه ي مرد است که درآمد و رزق حلال براي زن و فرزندان خود تامين کند و از طرفي زن نيز به ويژه در دوران بارداري بايد نسبت به عدم خوردن لقمه هاي ديگران که از حلال بودن آن شک دارند پايبند باشند .

وي در ادامه مراسم بعد از اينکه شهروندان سوالات خود را از وي مطرح کردند نکاتي کاربردي در رابطه با تربيت فرزندان بيان کرد و گفت : برخورد منفي فيزيکي و رفتاري با کودکان و نوجوانان و استفاده از روشهاي منظم و غير تشويقي موجب مي شود که فرزند شما از مسائل ديني و اعتقادي فاصله بگيرد و حتي در دوران جواني و بزرگسالي نيز تمايلي به اين گونه مسائل نشان ندهد .

گفتني است ؛ اين همايش در صبح و بعد از ظهر روز هفتم مرداد ماه در سالن آمفي تئاتر فرهنگسراي بانوحضرت زهرا (س)برگزار شد و در پايان مراسم استاد دهنوي نسبت به مشاوره فردي به شهروندان شرکت کننده اقدام کرد .

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط