سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین خبر داد؛

دیوارکشی 1100 مترمربع از زمین‌های رها شده منطقه یک

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین از دیوار کشی یک هزار و 100 مترمربع از زمین‌های خالی و رها شده در بافت شهری و رفع خطر از 35 مورد بنای متروکه شناسایی شده و در حال ریزش در سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین ؛ سید مهدی حاجی سید رضی اظهار کرد: سال گذشته منطقه یک شهرداری نسبت به انجام دیوار کشی یک هزار و 100 مترمربع از زمین‌های خالی و رها شده در بافت شهری و رفع خطر از 35 مورد بنای متروکه شناسایی شده و در حال ریزش اقدام کرد.

او با اشاره به انجام عملیات دیوارکشی بر اساس ماده 110 قانون شهرداریها در منطقه یک گفت: بر اساس این ماده، شهرداری موظف است اطراف زمین‌های بایری که در محدوده شهر قرار گرفته و باعث آلودگی و نازیبایی شهر شده‌اند را پس از صدور اخطار و ابلاغ قانونی به مالک دیوارکشی کند.

این مسئول بیان کرد: این کار به منظوررفع خطر از بناهای در حال تخریب در معابر، ممانعت از ورود افراد معتاد و معلوم‌الحال به بناهای متروکه و همچنین جلوگیری از دپوی خاک و نخاله در این زمین‌ها که یکی از عوامل ایجاد آلودگی بصری و زیست محیطی و نابسامانی در محدوده شهر هستند، انجام می‌شود.

سید رضی تصریح کرد: ماده 110 قانون شهرداری ها در راستای حفظ و صیانت از منظره و نمای شهری و جلوگیری از زشت و مخدوش شدن چهره شهر با ساختمان‌های مخروبه و متروکه اجرایی می‌شود.

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین از جمله اهداف اجرای این طرح را زیباسازی و یکسان‌سازی سیمای بصری شهر عنوان و بیان کرد: بر اساس اين ماده قانونی، اطراف اراضی و املاك رها شده كه مالكان آنان با شهرداری همكاری نمی‌كنند ديواركشی و پوشیده می‌شود.

سید رضی در توضیح روند ارائه اخطار به مالکان مشمول این طرح عنوان کرد: در صورت عدم مراجعه مالک پس از صدور اخطار و ابلاغ قانونی، اقدامات لازم براي ديواركشی ملك انجام می‌شود.

او یادآور شد: این منطقه تاکنون توانسته با شناسایی زمین‌های بایر و ساختمان‌های متروکه که در مجاورت ساختمان‌های مسکونی قرار دارند، نسبت به اعمال ماده 110 قانون شهرداریها و دیوارکشی و محصور کردن آنها اقدام کند.

این مسئول خاطرنشان کرد:  این طرح ابتدا در معابر اصلی و سپس، در معابر فرعی و  محلات اجرایی خواهد شد.

شایان ذکر است؛ به منظور چشم‌نوازی و زیبایی منظر شهری، 800 متر مربع از دیوارکشی انجام شده سیمانکاری شده است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط