یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۸

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین خبر داد؛

رشد 15 درصدی ساخت و ساز غیر مجاز درمنطقه یک شهر قزوین

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین از رشد 15 درصدی ساخت و ساز غیر مجاز در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ سید مهدی حاجی سید رضی اظهار کرد: ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه یک شهر قزوین طی سال 1400 نسبت به سال قبل از آن 15 درصد رشد داشته است.

او افزود: با تلاش واحد اجرائيات و همچنين همكاري دادستاني و نيروهاي انتظامي از 1406  مورد ساخت و ساز غیر مجاز در سال 1400 ممانعت و با متخلفان در چارچوب قوانين و مقرارت شهرداري ها برخورد شده است.

این مسئول به آمار گزارش تخلفات ساختماني در سال 1400 اشاره كرد و گفت: گزارش تخلفات ساختماني كه منجر به تشكيل پرونده در كميسيون ماده صد در اين مدت شده بيش از 660 مورد بوده كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 50 درصد افزایش را نشان می دهد و براي رسيدگي و بررسي به اين كميسيون ارجاع داده شده اند.

سرپرست منطقه یک افزود: همچنين یک هزار و 873 مورد ساختمان در حال احداث كه داراي تخلفات ساختماني بودند از سوي واحد اجرائيات شهرداري قزوین  کارشان متوقف شده است .

حاجی سید رضی با تاكيد براين موضوع كه در اين مورد تنها شهرداري ها تاثيرگذار نيستند و سازمان هاي ديگر نيز دخيل هستند، افزود: براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهر، سایر ادارات و سازمان هاي مربوطه نيز بايد همكاري كنند.

او در پایان گفت: رويكرد ما در شهرداري و شوراي‌اسلامي شهر عمران، آباداني و توسعه‌ مناطق حاشيه ‌اي و كم برخوردار و توزيع عادلانه‌ خدمات در اين مناطق است و سياست گذاري ما در اين خصوص توجه بيشتر به حاشيه‌ شهر بوده كه با جديت همچنان ادامه دارد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط