تازه هاي خبر

چاپ

خزائلي، معاون برنامه ريزي و توسعه شهرداري قزوين:

محل برگزاري اجلاس جاده ابريشم در بافت تاريخي شهر قزوين پيش‎بيني شده است

عليرضا خزائلي، معاون برنامه ريزي و توسعه شهرداري قزوين گفت: محل برگزاري اجلاس شهرداران جاده ابريشم در بافت تاريخي شهر قزوين پيش بيني شده است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ خزائلي در جلسه استاني هماهنگي برگزاري اجلاس شهرداران جاده ابريشم که در استانداري برگزار شد، افزود: در حال حاضر جلسات دبيرخانه اجلاس شهرداران جاده ابريشم در دو بخش جذب حاميان مالي و موضوعات اجرايي برگزار مي‌شود که بخش حمايت مالي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي با اشاره به اينکه ميزان حمايت مالي در نظر گرفته شده براي شرکت‌هاي مختلف و بانک‌ها متفاوت است، گفت: حمايت مالي توسط شرکت‌هاي خصوصي و بنگاه‌هاي اقتصادي کوچک 50، 100 و 150 ميليون تومان و براي بانک‌ها، بيمه‌ها و شرکت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي بزرگ 200 ميليون تومان به بالا در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه ريزي و توسعه شهرداري قزوين با اشاره به هزينه برگزاري اجلاس شهرداران جاده ابريشم در قزوين گفت: با توجه به کيفيت برگزاري از 1 تا 3 ميليارد تومان براي برگزاري ان اجلاس بودجه در نظر گرفته شده است که تمامي اين بودجه از طريق حاميان مالي تأمين خواهد شد.

خزائلي افزود: ميهمانان خارجي شب اول در هتل المپيک تهران و ميهمانان داخلي در قزوين اسکان مي‌يابند و براي شب‌هاي ديگر تمامي فضاهاي اقامتي موجود در شهر قزوين براي اسکان ميهمانان خارجي رزرو شده است.

وي به نحوه جا به جايي ميهمانان نيز اشاره کرد و گفت: دو خودروي سمند و پرشيا و خودروهاي سمند جديد موجود در ناوگان تاکسيراني براي هيأت‌هاي کوچک مورد استفاده قرار مي‌گيرند و براي ترددهاي گروهي از اتوبوس‌هاي ويژه استفاده مي‌شود.

معاون برنامه ريزي و توسعه شهرداري قزوين افزود: براي روز بعد از اختتاميه نيز تور گردشگري قزوين در نظر گرفته شده است تا ميهمانان براي بازديد از شهر قزوين ترغيب شوند.

نمايشگاه توانمندي‌هاي گردشگري و صنعتي برپا مي‌شود

هومن باباپور، رئيس دبيرخانه اجلاس شهرداران جاده ابريشم نيز در اين جلسه گفت: نمايشگاهي در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان قزوين برگزار مي‌شود که يک سالن آن به توانمندي‌هاي گردشگري شهرهاي در مسير جاده ابريشم و سالن ديگر آن به توانمندي‌هاي استان قزوين در زمينه گردشگري، صنعتي، کشاورزي و ... اختصاص مي‌يابد.

باباپور با بيان اينکه براي بازديد از نمايشگاه زمان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در روز آخر نيز از جاذبه‌هاي تاريخي، گردشگري و طبيعي شهر قزوين بازديد مي‌شود.

ضرورت بهرهبرداري از بودجه صندوق جاده ابريشم در حوزه کشاورزي و علم و فناوري

ابوالفضل ياري، مديرکل برنامه و بودجه استانداري قزوين نيز از ديگر سخنرانان اين جلسه بود و گفت: صندوق جاده ابريشم براي مباحث کشاورزي و علم و فناوري و ديگر زمينه‌ها بودجه‌هايي را در نظر گرفته است که برخي از اين کمک‌ها بلاعوض مي‌باشد که در اين اجلاس دستگاه‌هاي مرتبط به خصوص جهاد کشاورزي و دانشگاه‌ها مي‌توانند از اين ظرفيت استفاده و تفاهم نامه‌هايي با کشورهاي ديگر منعقد کنند.

ياري افزود: رزومه‌اي از شهرها و ميهمانان حاضر در اجلاس در اختيار دستگاه‌ها قرار گيرد تا اقدامات لازم براي انعقاد تفاهم نامه‌هاي همکاري انجام شود.

بودجه مورد نياز اجلاس جاده ابريشم به بانک شهر اعلام شود

سعيد نوري، رييس سرپرستي منطقه ? بانک شهر در اين جلسه گفت: مجوزهاي لازم براي همکاري با شهرداري قزوين در برگزاري اجلاس شهرداران جاده ابريشم دريافت شده است و پس از دريافت نامه بودجه مورد نياز اجلاس توسط شهرداري قزوين، اين بودجه تأمين خواهد شد.

با شرکت‌هاي سودآور استان براي حمايت مالي از اجلاس رايزني مي‌شود

عليرضا کشاورزقاسمي، رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان قزوين نيز در اين جلسه گفت: با برگزاري جلسه‌اي با 22 شرکت سودآور در استان قزوين در خصوص حمايت مالي از اين اجلاس رايزني‌هاي لازم صورت مي‌گيرد.

کشاورزقاسمي افزود: پيشنهاد مي‌شود براي همراهي مطلوب ميهمانان خارجي در اجلاس از دانشجويان رشته زبان انگليسي دانشگاه‌هاي استان بهره گرفته شود تا هر يک از ميهمانان يک مترجم اختصاصي داشته باشند.

ارائه توانمندي‌هاي قزوين در روزهاي اجلاس جاده ابريشم

هادي نيکفطرت شيوايي، مديرعامل شرکت نمايشگاههاي بينالمللي استان قزوين نيز در اين جلسه گفت: توانمندي‌هاي صادراتي، صنعتي، کشاورزي، بازرگاني و گردشگري استان در روزهاي برگزاري اجلاس بين‌المللي شهرداران جاده ابريشم در محل نمايشگاه بين‌المللي نمايش داده مي‌شود.

نيک فطرت با بيان اينکه برپايي اين نمايشگاه مي‌تواند در انعقاد تفاهم نامه با بنگاه‌هاي اقتصادي و گردشگري شرکت کننده در اين اجلاس مؤثر باشد، تصريح کرد: به پيشنهاد شهرداري قزوين سالن ديگري به منظور معرفي توانمندي‌هاي گردشگري شهرهاي داخلي جاده ابريشم نيز در نظر گرفته شده است.

ضرورت تعيين امتيازات حاميان مالي اجلاس جاده ابريشم

نماينده بيمه در جلسه استاني هماهنگي اجلاس شهرداران جاده ابريشم نيز اظهار کرد: شهرداري قزوين بايد نسبت به تعيين ميزان بودجه مورد نظر و امتيازات در نظر گرفته شده براي حاميان مالي اقدام نمايد تا حاميان با اطلاع کامل از اين موضوع آمادگي خود را در سطوح مختلف اعلام نمايند.

وي افزود: يکي از برگزارکنندگان اجلاس‌هاي بزرگ در تهران نيز آمادگي دارد تا اين اجلاس را در شهر قزوين با کيفيت عالي و با جذب اسپانسر برگزار نمايد.

حمايت مالي همراه اول از اجلاس مشروط به همکاري شهرداري است

نماينده مخابرات در جلسه استاني هماهنگي اجلاس شهرداران جاده ابريشم نيز گفت: همراه اول در خصوص اجاره بهاي دکل‌هاي موجود در شهر قزوين و ديگر مسائل با شهرداري به توافق نرسيده است و در صورت تعامل شهرداري با همراه اول در کاهش اجاره بها و رفع پلمپ رستوران اين اداره در منطقه سه شهرداري قزوين حاضر به حمايت مالي از اين اجلاس خواهد بود.

بايد از ظرفيت‌هاي علمي دانشگاه در اجلاس بهره برد

نماينده دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) در جلسه استاني هماهنگي اجلاس شهرداران جاده ابريشم عنوان کرد: بادي از ظرفيت‌هاي علمي اين دانشگاه در اجلاس استفاده شود و تنها استفاده از ظرفيت‌هاي خوابگاهي و پذيرايي اين دانشگاه مد نظر مسئولان استاني و شهري قرار نگيرد.

وي افزود: استفاده از توانمندي دانشجويان رشته زبان در اين اجلاس نيز نيازمند برنامه ريزي بوده است و اکنون به دليل عدم دسترسي به دانشجويان اين موضوع قابل تحقق نيست.

توليد ويژه برنامه اجلاس شهرداران جاده ابريشم در دستور کار قرار گيرد

مرتضي هواسي، قائم مقام صدا و سيماي مرکز قزوين نيز در اين جلسه گفت: با توجه به زمان کوتاه باقي مانده تا روز برگزاري اجلاس، بايد جدي‌تر به اين موضوع توجه داشت و توليد ويژه برنامه قبل از برگزاري اجلاس اهميت ويژه‌اي دارد و بايد در دستور کار قرار گيرد.

هواسي با بيان اينکه توليد و پخش آيتم‌ها و پوشش خبري اجلاس در شبکه‌هاي ملي و استاني از جمله برنامه‌هاي مورد نياز در رسانه‌اي کردن اين رويداد است، گفت: برنامه‌هاي جانبي اجلاس بايد با رنگ و لعاب بيشتري برگزار شود تا ميهمانان با خاطره‌اي خوش قزوين را ترک کنند.

وي افزود: مناسب سازي شهري نيز بايد در دستور کار قرار گيرد تا از اين فضا سازي در باکس‌هاي خبري، آيتم‌ها و تيزرها استفاده شود.

پايان پيام/

 

  •